УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » У 2020 році вже оновили 20% від усіх штучних споруд у Чернівецькій області

У 2020 році вже оновили 20% від усіх штучних споруд у Чернівецькій області

У Чернівецькій області головними об’єктами Великого будівництва 2020 є мости. Цим пояснюється невисока цифра відновлених кілометрів у регіоні. На штучні споруди витрачається також левова доля фінансування.

Протягом 2020 року у регіоні вже відремонтовано 40 споруд із 66 запланованих. Це один з найвищих показників по всій Україні.

Що відбувається під час поточного ремонту:

✅розчистка підмостового русла;
✅руслоукріплюючі роботи;
✅відновлення гідроізоляції та захисного шару у місцях корозії арматури;
✅фарбування металевих конструкцій, облаштування перил, бар’єрного огородження;
✅заміна та встановлення колесовідбійників, тощо.

Готуємо до експлуатації стратегічний об’єкт Чернівецької області – два мости на дорозі Р-62 у селі Розтоки через р.Черемош протяжністю 311,7 м та 1,6 км.

На обох мостах вже завершений монтаж і влаштування монолітної частини на всій протяжності споруди, заасфальтований верхній шар покриття, забезпечена організація безпеки дорожнього руху. А також зроблені тротуари, влаштована нова система освітлення, нанесена дорожня розмітка. Під мостовими спорудами забудовник проводить роботи з берегоукріплення.

Тимчасові переправи, якими їздили впродовж 12 років, будуть демонтовані.

Другий ключовий міст будуємо у селі Маршинці Новоселицького району, а також під’їзди до нього. Переправу через р.Прут, що з’єднує Новоселівський та Герцаївський райони, змив паводок 2008 року. З того часу сполучення між цими районами здійснюється через м. Чернівці, а це об’їзд у 50 кілометрів.

Проєктом будівництва передбачено влаштування мостового переходу завдовжки 323,6 погонних метрів з комплексом берегоукріплювальних споруд і підходами до нього. Протяжність – 1,8 км.

Всього на балансі Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області перебувають 202 штучних споруди, загальною протяжністю 5664,78 п.м.

90% всіх мостів побудовані ще за часів Радянського Союзу, і нині потребують капітального ремонту.

У 2020-2021 роках по всій Україні Укравтодор запланував відновити 222 штучні споруди – 73 об’єкти вже у роботі, на 13 – ремонти завершені.